Apie 2002 m. festivalį

Lietuvoje pirmieji tokio pobūdžio festivaliai 10-o dešimtmečio pradžioje vyko Kretingoje, juos organizavo Pranciškonų vienuoliai. Vėliau iniciatyvą perėmė broliai domininkonai ir jaunimas. Jie Vilniuje ir Palangoje dvejus metus rengė festivalį „Ieškau ugnies Tavyje“. Rimčiausias iki šiol vykęs festivalis – „Musica aeternitatis“, kurį Kaune organizavo to paties pavadinimo organizacija. Deja, jis nutrūko dėl lėšų stygiaus.

Pirmasis krikščioniškos muzikos festivalis SIELOS

2002 metais lapkričio mėnesį Plungėje įvyko pirmasis „Sielų“ festivalis, kurį organizavo Giedrius Surplys
bei Plungės kultūros namai. Nuo kitų festivalių jis skyrėsi tiek grupių gausa bei profesionalumu, tiek konkursinėmis sąlygomis. Nors festivalis vyko
Plungėje, jis sutraukė daugybę žiūrovų iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos ir kitų miestų.

Nors šiuolaikiška krikščioniška muzika Lietuvoje gyvuoja jau ne vienerius metus, tačiau jaunam kuriančiam krikščioniui pristatyti savo kūrybą vis dar sudėtinga.
Populiariosios muzikos rinka užversta abejotinos muzikinės vertės ir abejotinas vertybes skelbiančiais kūriniais. Dėl to mes norime būti
atsvara narkotikų ir agresijos kultūrai, norime dainuoti ir kalbėti apie kitokį gyvenimą. Būtent todėl ir buvo pradėtas šis krikščioniškos muzikos festivalis.