Apie 2011 m. festivalį

Jubiliejinis festivalis „SIELOS 2011“ sutiktas Lietuvos centre – Kėdainiuose.

Lapkričio 26 dieną, Lietuvos krikščioniškas jaunimas susiburė pačiame Lietuvos centre – Kėdainiuose, kur buvo švenčiamas šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalio „Sielos“ dešimties metų jubiliejus. Festivalio pradžia įvyko 15 valandą klube „Vikonda“. Nuo 16 valandos festivalio programa pasklido per visas jubiliejines erdves.

Šiemet festivalį su gimtadieniu pasveikinti atvyko rekordinis skaičius dainininkų ir muzikantų – daugiau kaip 40 kolektyvų ir atlikėjų iš visos Lietuvos, o taipogi gerai žinomi šiuolaikinės krikščioniškos muzikos kūrėjai Gintautas Tautkus iš Dublino, Angelė Joknytė bei Tomas Bieliūnas (T-Buck) iš Londono.

„Sielos“ – tai daugiau nei festivalis, tai reiškinys krikščioniškos muzikos padangėje. Lietuvoje analogų neturintis, kasmet augantis ir šiuolaikinės krikščioniškos muzikos tradicijas puoselėjantis metų įvykis, šiemet išsiskleidžia į keturias erdves, kuriose vyks teminiai festivalio koncertai.

Klube „Vikonda“ įvyko koncertinė festivalio programa, kurioje žiūrovai buvo pradžiuginti muzikos stilių įvairove bei atlikėjų meistriškumu, Kėdainių Kultūros centre savo sieloms atgaivą atrado visi mėgstantys šiuolaikinę šlovinimo muziką, Daugiakultūriame centre vyko kameriniai festivalio atlikėjų pasirodymai, o Šviesiojoje gimnazijoje – speciali programa Kėdainių moksleiviams ir diskusija su atlikėjais.

„Mūsų tikslas – investuoti į Lietuvos jaunimą,- sako „Gerosios Naujienos centro direktorius Remigijus Jucevičius. – Mes norime, kad jauni žmonės pamatytų alternatyvą ir rinktųsi amžinosiomis vertybėmis pulsuojančią kultūrą, o ne tai ką šiandien jiems siūlo pasaulis, kuris yra sklidinas tuštybės, agresijos ir melo. Jaunam žmogui šiandien yra labai svarbu atrasti tikėjimą, viltį ir meilę, o raktas į tai – tiesa kalbama jiems suprantamomis kalbomis – jų mėgstamais muzikos stiliais“.

Šiandien yra nemažai krikščioniško pop-roko ir roko atlikėjų, keletas profesionalių sunkiojo roko kolektyvų, nemažai šiuolaikinės šlovinimo muzikos grupių, keletas įdomių krikščioniško repo projektų (viename iš jų yra netgi repuojantis kunigas), akustinių projektų, vienas kitas elektroninės muzikos kūrėjas. Kasmetinė festivalio statistika parodo, kad šiuolaikinės krikščioniškos muzikos spektras Lietuvoje plečiasi, atsiranda naujų talentų, auga jų profesionalumo lygis, o kasmet didėjantis žiūrovų ratas patvirtina, kad šiuolaikinė krikščioniška muzika Lietuvoje yra reikalinga ir jaunimas labai laukia tokio pobūdžio renginių.

„Mes džiaugiamės, kad Kėdainių miesto valdžia noriai priėmė mūsų pasiūlymą surengti festivalį visose kultūrinėse erdvėse. Norime, kad Kėdainių rajono jaunimas iš arčiau susipažintų su šiuolaikinės krikščioniškos muzikos atlikėjais ir išgirstų jų kūrybos vaisius“,- sako festivalio organizatorius Remigijus Jucevičius. – Tikime, kad per savo atliekamą muziką dangiškos šviesos į žmonių širdis atneš kiekvienas atlikėjas, o prasmingi žodžiai palies net giliausias sielos gelmes“.

Organizatoriai: VšĮ „Gerosios Naujienos centras“, Panevėžio vyskupijos jaunimo centras.
Festivalio globėjas: J.E. Arkivyskupas S. Tamkevičius.
Festivalio mecenatė: Lietuvos Respublikos seimo narė V. Baltraitiėnė.
Pagrindinis festivalio rėmėjas: Kėdainių rajono savivaldybė.
Generalinis rėmėjas: „Route 777“

Rėmėjai:

 • Prekybos centrų tinklas „Senukai“
 • Koncernas „Vikonda“
 • Prekyba automobilių detalėmis „Heradas“
 • Uždara akcinė bendrovė „BIELTRANSA“
 • „Dotnuvos projektai“
 • Spaustuvė „Logotipas“
 • „Baltoprint“
 • Kėdainių krašto TV
 • Kėdainių rajono laikraštis „Kėdainių garsas“
 • Kėdainių rajono laikraštis „Kėdainių mugė“
 • Kėdainių rajono laikraštis „Rinkos aikštė“
 • Interneto dienraštis www.bernardinai.lt
 • Krikščioniškos muzikos internetinė parduotuve www.km.lt
 • www.kedainietis.lt
 • www.kėdainiai.lt